Metoda LifeGenetics

LifeGenetics jest nowym sposobem na życie

Metoda LifeGenetics promuje profesjonalne i przyjazne dla użytkownika rozwiązania dotyczące optymalnego odżywiania i stylu życia. Celem jest zapobieganie chorobom, dobre samopoczucie i skuteczne odchudzanie w oparciu o informacje na temat profilu genetycznego osoby pozyskane przez innowacyjne usługi badania DNA LifeGenetics, które są oparte na rewolucyjnym podejściu nutrigenomicznym.

Ekspertyza i jakość

“Ekspertyza w pracy i jakość usług LifeGenetics są naszym priorytetem”.

Usługi LifeGenetics są jedną z najbardziej zaawansowanych i wiarygodnych analiz nutrigenomicznych dostępnych na rynku. Badając do 80 wariacji genetycznych, są one uważane za jedne z najbardziej obszernych i kompleksowych analiz DNA na świecie. Kilku usługodawców, którzy zajmują się podobnymi badaniami genetycznymi bada średnio tylko 5 do 24 wariacji genetycznych. Nie obejmują oni ponadto zaleceń stworzonych na podstawie wyników. Raporty genetyczne LifeGenetics oparte są na wynikach laboratoryjnych badań materiału genetycznego otrzymywanych w renomowanych laboratoriach. Biorą także pod uwagę informacje na temat cech osobowych jednostki i innych podanych danych. Dzięki temu  prezentujemy całościowe i pogłębione zalecenia, które zostają dopasowane do Twojego kodu genetycznego.

W przeprowadzaniu tych analiz współpracujemy z renomowanymi i akredytowanymi laboratoriami oraz stosujemy procedury najwyższej jakość w celu uzyskania najlepszego produktu. W porównaniu do podobnych technologii zapewniających 61% skuteczność analizy genetycznej, technologie, które są stosowane do wytwarzania produktów LifeGenetics zapewniają 94% skuteczność analizy genów.

Wszystkie usługi LifeGenetics opracowywane są przez zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny genetyki, biochemii, medycyny, farmacji i żywienia, którzy w celu zapewnienia najlepszej obsługi biorą pod uwagę tylko najbardziej niezawodne i statystycznie istotne badania, ukazujące się w naukowych publikacjach uznanych na arenie międzynarodowej.

Prywatność i bezpieczeństwo

“Zapewniamy dyskrecję podczas całego procesu analizy”.

Genelitik Ltd. szanuje Twoją prywatność i zobowiązuje się do ochrony danych osobowych, nabytych za pośrednictwem systemu informacji internetowej i nie ujawniania żadnych informacji osobom trzecim lub wykorzystywania do innych celów bez Twojej zgody.

Cała procedura zamawiania usług LifeGenetics prowadzona jest dyskretnie. Po otrzymaniu formularza zgody, aby przeprowadzić analizę genetyczną, a także  próbki DNA, Twoje dane osobowe i inne informacje są oddzielone od Twojego DNA. Próbka jest natychmiast szyfrowana i wysyłana do laboratorium w celu analizy, gdzie, po przeprowadzeniu badań, jest również niezwłocznie niszczona.

Twoje wyniki analiz polimorfizmów DNA oraz odpowiednie zalecenia przedstawione zostają w Twoim osobistym dokumencie w formacie pdf. Dostęp do tego dokumentu uzyskujesz przez nadany indywidualny kod. W przypadku LifeGenetics Premium  uzyskujesz dostęp 80-stronicowej książeczki pdf, a w przypadku LifeGenetics Slim uzyskujesz dostęp do 30-stronicowej książeczki z dostępem do systemu układania jadłospisu.

Etyka

“Zapewniamy Tobie informacje, które umożliwiają podjęcie działania”.

Wierzymy, że celem badań DNA jest nie tylko analiza i/lub diagnostyka chorób genetycznych jednostki. Dlatego zamiast identyfikować słabe predyspozycje genetyczne, koncentrujemy się na dostarczaniu interpretacji i cennych informacji na temat wariacji genetycznych, które pozwalają na wykorzystanie kodu genetycznego na swoją korzyść, a tym samym poprawić samopoczucie i styl życia. Integralną częścią naszych usług jest plan działania, który ułatwi Tobie osiągnąć cel. Staramy się przekazać informacje w sposób zrozumiały i łatwy. Jesteśmy świadomi potrzeby dodatkowego wsparcia i doradztwa klientom przy korzystaniu z usług LifeGenetics, dlatego mamy zespół profesjonalistów nie tylko z zakresu genetyki, ale także przeszkolonych przez nas dietetyków. Nasz profesjonalny zespół nie tylko odpowie na wszelkie dodatkowe pytania z zakresu genetyki, ale także pomoże Tobie podjąć pierwsze kroki w kierunku zdrowszego i lepszego życia.

Naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością jest nieustanne badanie obszaru genetyki i nutrigenomiki, aby doskonalić nasze produkty i usługi. W związku z tym nasi eksperci systematycznie monitorują najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie genetyki i nutrigenomiki.

Jak interpretujemy Twoje DNA?

Ustalenia LifeGenetics opierają się na najbardziej wiarygodnych i przełomowych badaniach w dziedzinie genetyki, które zostały opublikowane w prestiżowych międzynarodowych czasopismach naukowych. Analizy laboratoryjne genetyczne są przeprowadzane według światowych trendów. Są one wykonane przy użyciu zaawansowanych nowoczesnych technologii w wiarygodnych laboratoriach.

Analizy LifeGenetics Slim są przeznaczone dla tych wariacji genetycznych, których znaczący wpływ na szlaki metaboliczne zostały potwierdzony przez renomowane badania naukowe. W czasie interpretacji wyników bierzemy pod uwagę badania, które zostały przeprowadzone przy użyciu dużej próby (tysiące, może setki tysięcy osób), dlatego zostały uznane za istotne statystycznie.

W celu zapewnienia lepszego zrozumienia integracji nauki i genetyki, przedstawiamy poniżej kilka przykładów:

1. Genetyka odpowiada w 40 do 70% za rozwój otyłości.
Nieprawidłowości metabolizmu tłuszczów i ich nagromadzenie może doprowadzić do otyłości, co może spowodować pojawienie się drugiego typu cukrzycy, podwyższonego ciśnienia krwi, podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi, a tym samym chorób sercowo – naczyniowych.

Otyłość definiuje się za pomocą wskaźnika masy ciała (BMI; ciężaru w funtach (lbs) podzielonego przez wysokość w calach (in) do kwadratu i pomnożoną przez współczynnik konwersji 703), który jest większy lub równy 30. W Europie wartość BMI jest przekroczona w 20% populacji, a w USA aż w jednej jednej trzeciej. Prognozy wydają się niepokojące. Procent dzieci i młodzieży, które wskaźnikiem określone są jako otyłe, podwoił się w ostatniej dekadzie. Większość ludzi mieszkających w krajach zachodnich i krajach trzeciego świata przekracza zalecenia dziennego spożycia kilokalorii (kcal) (średnio jest to przekroczenie puli u kobiet 2000 kcal, u mężczyzn i kobiet w ciąży 2500 kcal, u profesjonalnych sportowców 4000 kcal). W związku z powyższym odsetek osób, które z nadwagą lub otyłością (BMI> 25) zwiększa się z roku na rok. Nadmiar spożytej energii gromadzi się w postaci białej podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicy narządów wewnętrznych, pomiędzy organami i wewnątrz jamy brzusznej. Biały tkanka tłuszczowa służy jako magazyn energii zapasowej i jest przystosowany do izolacji termicznej oraz ochrony mechanicznej. Tkanka tłuszczowa jest również organem wydzielania do krwiobiegu ważnych hormonów, które nazywamy adipokinami. Z powodu tych cech funkcjonalnych musimy dążyć do utrzymania optymalnego procentu tkanki tłuszczowej .

 Geny, które mogą mieć wpływ na otyłość regulują również spożycie pokarmów (poczucie głodu i sytości), odpowiedzialne są za podstawową przemianę materii (ilość energii wymaganej do podtrzymywania funkcji życiowych w organizmie w całkowitym spoczynku), mają wpływ na wytwarzanie ciepła, różnicowanie komórek tłuszczowych, magazynowanie tłuszczu i węglowodanów, a także metabolizmu lipidów. Badania obejmujące bliźnięta jedno i dwujajowe sugerują, że czynniki genetyczne wyjaśniają 60-70 procent wariacji tych charakterystyk. Inne rodzaje badań z udziałem ludzi i zwierząt wykazały nieznacznie niższe wartości, choć wciąż przypisują wysoki procent (od 40 do 50 procent) wpływowi genetycznemu.

Otyłość jest złożoną, wieloczynnikową chorobą, która rozwija się w interakcji między genami a czynnikami środowiska uzależnionymi od stylu życia (wzory odżywiania się i siedzący tryb życia). Obecnie ocenia się, że czynniki genetyczne odpowiedzialne są w 40-70% za ludzką otyłość.

Otyłość ludzi ma silne podłoże genetyczne. Około 20 różnych genów jest odpowiedzialnych za monogenetyczne dziedziczenie otyłości. Zdecydowana większość przypadków ma podłoże wielogenowe, gdzie każdy gen jest mało ważny indywidualnie, ale są one ważne w tworzeniu indywidualnych planów leczenia. Jest to również powód, dla którego nie ma uniwersalnego sposobu leczenia osób walczących z otyłością. Ważnym pozostaje świadomość, aby zrozumieć zarówno podłoże genetyczne jak i czynniki środowiska związane ze stylem życia.

2. Niektóre osoby mogą jadać tłuszcze i gubić kilogramy.

Badania pokazują, że wzrost masy ciała zależy również od naszego profilu genetycznego.

Jako przykład rozważmy gen APOA5, który w badaniach okazał się być zaangażowany w metabolizm tłuszczów. Ponad 10% populacji nosi szczególny wariant genu APOA5, które pozwala cieszyć się tłustym jedzeniem bez szkody dla zdrowia. Ludzie, którzy jedzą produkty o wysokiej zawartości tłuszczu są trzy razy bardziej narażone na otyłość w porównaniu z tymi, którzy nie mają tej wersji genu.

Metabolizm tłuszczów to bardzo złożony proces, obejmujący wiele wariantów genetycznych. W teście DNA Slim ustalamy jak osoba metabolizuje niektóre rodzaje kwasów tłuszczowych, jak tłuszcze magazynowane są w organizmie i jak uwalniane itp. Odpowiednia dieta odchudzająca i odpowiednie ćwiczenia fizyczne mogą pomóc zmniejszyć procent tkanki tłuszczowej i przyczynić się do lepszego zdrowia.

Test DNA Slim analizuje również geny związane z metabolizmem tłuszczów.

3. Tlenowe lub beztlenowe ćwiczenia? Odpowiedź leży w Twoim DNA!

Ogólne zalecenia dotyczące redukcji masy ciała sugerują ćwiczenia aerobowe w połączeniu z rozsądną dietą, co ma przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej, a tym samym ma ułatwić odchudzanie. Jednakże takie ogólne zalecenia nie biorą pod uwagę Twojego profilu genetycznego, który określa jakie dokładnie składniki odżywcze i jaki rodzaj treningu są kluczem do Twojego sukcesu w redukcji masy ciała.

Okazuje się, że aż około 20% populacji nie ma się żadnych znaczących korzyści z regularnych ćwiczeń aerobowych zgodnie z międzynarodowym badaniem prowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Londynie. Miliony ludzi, którzy starają się zachować dobrą formę i schudnąć, uprawiają jogging, pływanie lub chodzą na siłownię, tracą swój czas. Naukowcy odkryli, że korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń aerobowych są określane przez nasze geny.

Tym ludziom regularne ćwiczenia aerobowe nie pomogą zbytnio, mimo powszechnej opinii, w odsunięciu takich zagrożeń jak choroby serca i cukrzyca.

Ponad 500 osób w Europie i USA zostało poproszonych o poddanie się różnym aerobowym programom treningowym stosując do rządowych zaleceń dotyczących wykonywania 30 minut ćwiczeń pięć razy w tygodniu. Pod koniec 20 tygodniowego programu większość ludzi wykazała wymierną poprawę w tym ile ich organizm zużywa tlenu podczas ćwiczeń. Pobór tlenu podczas ćwiczeń jest kluczowym wskaźnikiem kondycji tlenowej.

20% zanotowało maksymalny wzrost tlenowy o mniej niż 5% – nieistotna poprawa. Około 30% nie wykazało zwiększenia wrażliwości na insulinę, co oznacza, że ćwiczenia nie zmniejszyły ryzyka cukrzycy.

Pionierska analiza próbek tkanek mięśniowych pobranych od uczestników ujawniła zestaw około 30 genów, które przewidziały zwiększenie poboru tlenu. Spośród nich 11 wykazało, że mają szczególny wpływ na efektywność ćwiczeń aerobowych.

Wybór odpowiedniego rodzaju ćwiczeń pozostaje ważnym nie tylko dla maksymalizacji wydajności Twojego potencjału sportowego, ale także dla rozwoju i utrzymania witalności i zdrowego stylu życia i zapobiegania niektórym chorobom. Test DNA LifeGenetics Slim wskaże jaki rodzaj aktywności sportowej najlepiej pasuje do Twojego profilu genetycznego i pomoże Ci w wyborze skutecznej i zdrowej diety odchudzającej.

Dodatkowe informacje

Różnica między ćwiczeniami tlenowymi i beztlenowymi:

Aerobowe ćwiczenia prowadzi się w obecności dużej ilości tlenu. Jest to wysiłek fizyczny o umiarkowanej intensywności. Ćwiczenia aerobowe dostarczają wystarczającej ilości tlenu do mięśni w celu spalania tkanki tłuszczowej. Przykłady takich ćwiczeń to lekki jogging, jazda na rowerze, pływanie, tenis itp.

Beztlenowe ćwiczenia opierają się na maksymalnym wysiłku i intensywności, które powodują brak dopływu tlenu do komórek mięśniowych. Ze względu na brak tlenu organizm nie może spalać tkanki tłuszczowej, więc zamiast tego spala węglowodany.

 

Our website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.
×