Anja Križnik Tomažin

Bardzo się cieszę z moich wyników badań DNA, bo teraz wiem, gdzie muszę być ostrożną i jak jeść w przyszłości. Muszę zwiększyć spożycie wapnia i witaminy D, co oznacza, że muszę jeść ser, jogurt lub jajka w ciągu tygodnia i często wspomagać się rybami takimi jak śledź, łosoś i sardynki. Wszystko to dlatego, że mój test DNA wykazał, że mam pewne geny, które mogą mieć wpływ na mój metabolizm kości, a tym samym przyczyniać się do zmniejszenia masy kostnej. Z nieprawidłową dietą mogę być bardziej narażona na takie problemy.

Najprawdopodobniej wprowadzę nasiona chia do mojej diety, o których dowiedziałam się niedawno. Zawierają więcej wapnia niż mleko i więcej kwasów omega-3 niż łosoś. Jeśli chodzi o witaminę D, test DNA zaleca 15 minut codziennego wystawienia na słońce, co również nie jest złe, bo przynajmniej mam pretekst do codziennego opalania :) . Wszystko to, dlatego że mój test DNA wykazał, że mam pewne geny, które mogą mieć wpływ na mój metabolizm kości, a tym samym przyczyniać się do zmniejszenia masy kostnej. Z nieprawidłową dietą mogę być bardziej narażona na takie problemy.

Badanie DNA Premium ujawniło również, że mój organizm potrzebuje więcej kwasów tłuszczowych omega 3 i że najbardziej odpowiednie ćwiczenia dla mnie to tlenowo-beztlenowe takie jak badminton, siatkówka, pływanie … sporty, które zawsze lubiłam się i czułam się najlepiej. Nawet mój ulubiony – kiteboarding należy do tej kategorii!

Analiza DNA jest bardzo szeroka i bardzo łatwa do zrozumienia i mogę mówić o niej bez końca …

 

Dlaczego Anja zamówiła test DNA?

Często zastanawiałam się co jest najlepsze dla mojego ciała: jakie jedzenie, jaka aktywność mi najbardziej odpowiada, czy mojemu ciału nie brakuje niczego i co mam jeść i robić, aby czuć się dobrze i być zdrowym? Ale nigdy nie otrzymałam prawdziwej odpowiedzi. Próbowałam różnych rzeczy, aktywności, rodzajów diet, brałam różne suplementy diety takie jak witaminy i minerały, ale nigdy z ufnością, że robię to co trzeba. Nie mogę się doczekać wyników badań DNA, żeby w końcu poznać jakie odżywianie i styl życia jest dla mnie najlepszy!

Our website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.
×