Prasa i Media

O firmie i usługach

Genelitik sp. z o.o. jest firmą biotechnologiczną świadczącą spersonalizowane usługi genetyczne na szerokim rynku. Asortyment Genelitik reprezentowany jest przez markę LifeGeneticsTM i składa się z usług pomagających osobom znaleźć optymalne rozwiązania żywieniowe i związane ze stylem życia w celu uniknięcia możliwych chorób i osiągnięcia dobrego samopoczucia na podstawie ich osobistej informacji genetycznej.

Firma ściśle współpracuje z wybitnymi ekspertami w dziedzinie genetyki, medycyny, żywienia i innych. Po prawie dwóch latach zespół ponad 15 osób zakończył pracę nad pierwszą usługą. Została ona wprowadzona w marcu 2010. Obecnie zakres usług LifeGenetics obejmuje LifeGenetics Premium, test DNA dla profilaktyki i poprawy jakości życia, LifeGenetics Slim, test dla zdrowego odchudzania i LifeGenetics Baby, test DNA dla dzieci.
O usługach LifeGenetics

Analiza Premium LifeGenetics to osobista książka, która jest spersonalizowana na podstawie jej profilu genetycznego. Na ponad 80 stronach ujawnia rolę indywidualnych wariacji genetycznych w 7 obszarach zdrowia i daje zalecenia odnośnie odpowiedniego odżywiania i stylu życia, które powinny pomóc w zapobieganiu chorobom, poprawie zdrowia i ogólnego samopoczucia. Usługa oparta jest na analizie laboratoryjnej 70 wariacji genetycznych (polimorfizmy), gdzie naukowo udowodniono, że są  ważne dla analizowanych obszarów zdrowia. W każdym obszarze zdrowia klient jest prowadzony przez nasze ustalenia. Najważniejszą część raportu analizuje codzienne potrzeby poszczególnych osób dotyczące różnych „czynników zdrowia” (witaminy, minerały, białka, węglowodany, tłuszcze, laktoza, zanieczyszczenia, kofeina, alkohol, nikotyna) i ta część nazywa się planem działania. Czynniki te odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu, a wiedząc czy potrzebujemy wyższego poziomu niektórych witamin i minerałów może pomóc nam uniknąć wielu chorób.

LifeGenetics Slim jest osobistym poradnikiem żywieniowym dotyczącym utraty wagi w oparciu o indywidualną mapę genetyczną. Analiza skupia się na genach, które odgrywają ważną rolę w zużyciu energii, regulacji tłuszczów i glukozy, procesie gromadzenia się tłuszczów w organizmie, metabolizmie komórek tłuszczowych, wyborze odpowiedniego typu ćwiczeń itp. Ostatnie badania wykazały, że zmniejszenie masy ciała w oparciu o analizę DNA jest 2-3 razy wyższe niż w przypadku tradycyjnych diet. Dlatego analiza LifeGenetics Slim koncentruje się na kontroli wagi, która pomaga klientom osiągnąć zdrową wagę i lepszą samoświadomość, dostosowując wybory żywieniowe i styl życia do ich DNA.

Analiza LifeGenetics Baby koncentruje się głównie na profilaktyce i żywieniowych poradach dla dzieci. Analizuje DNA dziecka i proponuje spersonalizowane porady na temat żywienia dziecka i jego stylu życia oparte na analizie kilku ważnych obszarów zdrowia okresu niemowlęcego. Raport ujawnia metabolizm laktozy, fruktozy i glutenu dziecka, jego zdolność do detoksykacji, metabolizm wapnia i witaminy D (ważne dla zdrowia kości i zębów), wrażliwość na sól i jaki rodzaj aktywności fizycznej najlepiej pasuje do kodu genetycznego dziecka.

 

 

Kotakt dla prasy

Joanna Szurkowska

T: +48 501 494 707

E: szurkowska@dietadlazdrowia.com

 

Our website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.
×